Aksaray Üniversitesi
Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Koordinatörlüğü
İhtisaslaşma Koordinatörlüğü İkinci Kongre İçin Hazırlanıyor

Spor ve sağlık kesişen kümesinde toplumsal faydaya dönük projeler üreten Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Koordinatörlüğü, “Uluslararası Spor ve Sağlık Araştırmaları Kongresi”nin ikincisine hazırlanıyor.

İlki 2022 yılının Ekim ayında gerçekleştirilen kongrenin ikincisi, 21-22 Kasım 2023 tarihleri arasında, çevrim içi ortamda yapılacak. Kongre, özellikle spor ve sağlık alanına ilişkin akademik derinliği yüksek bir ­altyapı oluşması ve bu alanda yapılan çalışmaların belirli bir veri tabanında toparlanması açısından önem teşkil ediyor. Şehrin ve bölgenin ilgili ihtisas alanındaki verimliliğini, potansiyelini ve rekabet edebilirliğini arttırma, somut sanayi üretimine dönük projeler ortaya koyma ve girişimciliği geliştirme gibi özellikler de kongrenin hedefleri arasında. İkinci Uluslararası Spor ve Sağlık Araştırmaları Kongresi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da sporun yaygınlaştırılması, sağlıklı yaşam, sporcu sağlığı, beslenme, sürdürülebilir spor, spor teknolojileri gibi temel hususlar ve bu hususlarla denklik arz eden alt başlıklara odaklanacak. 

ASÜ’nün, 2018 yılında Spor ve Sağlık Alanında İhtisas Üniversitesi olarak belirlendiğini anımsatan Rektör Prof. Dr. Alpay Arıbaş, düzenlenen kongrenin bu alana dair yapılan somut işler arasında yer aldığını belirtti ve verimliliği arttırmak adına gayret gösterdiklerini vurguladı.