Aksaray Üniversitesi
Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Koordinatörlüğü
ASÜ’de İhtisaslaşmanın Üçüncü Yılı Değerlendirildi

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ihtisaslaşma çalışmalarına dair atılan adımların somut sonuçlarının görülmeye başlandığını, süreci en verimli şekilde sürdürmeye devam edeceklerini söyledi.

Spor ve Sağlık alanında ihtisaslaşan ASÜ’de, sürecin üçüncü yılının değerlendirildiği bir toplantı gerçekleştirildi. Rektör Şahin ve üst yönetimin katıldığı toplantıda İhtisaslaşma Koordinatörü Doç. Dr. Lalehan Akyüz, amaç ve hedefler doğrultusunda üç yıl içinde yapılanlar hakkında bilgiler verdi. İhtisaslaşmanın toplumsal katılımla ilerleyen bir çalışmalar bütünü olduğunu ve salgın koşullarına rağmen ilk üç yılın son derece verimli geçtiğini dile getiren Rektör Şahin, fikri projelerin somutlaşmaya başladığını vurguladı. İlk yılın daha çok kavramı anlatma ve paydaşları bilgilendirme faaliyetlerinden oluştuğuna değinen Şahin, “Sonraki iki yıl iş birliklerinin kurulması, fikri projelerin yazılması, kültür, sanat, spor etkinliklerinin tasarlanması ve uygulanması, sanayicilerle görüşmeler, eğitim faaliyetleri gibi etkinlikler başarıyla düzenlendi. ASÜ, bu kapsamda şehri spor ve sağlık alanında bir cazibe merkezi haline getirmek adına somut pek çok projeyi hayata geçirdi. Biz, bölgenin spor ve sağlık alanında rekabet gücünün arttırılması ve mevcut verimlilik ve inovasyon kabiliyetinin geliştirilmesini hedefliyoruz. Ar-Ge faaliyetleri, ulusal ve uluslararası rekabet edebilirlik, spor, spor hekimliği, sporcu beslenmesi, fiziksel aktivite, spor turizmi, obeziteyle mücadele, engellilerin spora katılımı, spor alanında geliştirilen ürünlerin ticarileşmesi gibi pek çok alanda, başladığımız noktaya göre çok iyi durumdayız. Çalışmalara katkı sunan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Düzenlenen değerlendirme toplantısına Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayhan Özçifçi, Prof. Dr. Engin Deligöz, Prof. Dr. İbrahim Bakırtaş ve Genel Sekreter Bayram Ali Yavaş katıldı.