Aksaray Üniversitesi
Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Koordinatörlüğü
50 Metre Serbest Stil Yüzme Yarışması Tamamlandı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz, sportif etkinlikleri çeşitlendirmek ve bireyleri spora teşvik etmek adına farklı faaliyetler düzenlediklerini ifade etti.

ASÜ öğrencileri arasında düzenlenen yüzme yarışması tamamlandı. ASÜ Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda düzenlenen etkinlikte öğrenciler, 50 metre serbest stilde yarıştı. Yarışmayı dereceyle bitiren öğrenciler sırasıyla Eren Çağrı Çelik, Ayberk Özendim, Coşkun Harun Budak ve Musab Abdülkerim oldu. Yarışmanın ardından dereceye giren sporculara madalya ve hediyelerini takdim eden Rektör Yardımcısı Prof. Engin Deligöz, sportif etkinliklere dair çeşitliliği arttırma çabasında olduklarını belirtti. Futbol, basketbol, tenis, voleybol, satranç, yamaç paraşütü, bisiklet, atletizm, güreş, yüzme… Spor ve sağlık alanında ihtisaslaşan ASÜ’nün kayda değer bir spor altyapısına sahip olduğunu dile getiren Deligöz, “Koordinatörlüğümüzle birlikte hem Üniversitemiz ve şehrimizdeki sportif etkinlikleri çeşitlendiriyoruz hem de bireyleri spora teşvik etmeye çalışıyoruz. İlerleyen günlerde de benzeri etkinliklerimiz sürecek” dedi.

Yarışmayı öğrenciler ve sporseverler takip etti. Ödül töreninde Rektör Yardımcısı Prof. Engin Deligöz’e, Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Koordinatörü Doç. Dr. Lalehan Akyüz ve Koordinatörlük çalışanları eşlik etti.